Category: Bez kategorii

Witamy w nowym roku szkolnym!

sports-balls-clipart-sportsWitamy po wakacjach!

Czas rozpocząć nowy rok z nowymi siłami i nowymi postanowieniami – bycia aktywnym fizycznie, dążącym do poprawy swojej sylwetki i sprawności. Mamy nadzieję, że akcje społeczne, mające zachęcać do ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego oraz sukcesy polskich sportowców, motywujące do uprawiania sportu, również na Was wpłyną pozytywnie.

Życzymy Wam sukcesów w codziennym życiu, nauce, ale również na niwie sportu. Trzymajcie formę!

Mistrzostwa Zielonej Góry w siatkówce pracowników oświaty

SONY DSC

Reprezentacja ZSEk.

Z przyjemnością informujemy, że w rozegranych 7 listopada 2014 r. Mistrzostwach Zielonej Góry pracowników oświaty, reprezentacja naszej szkoły zajęła bardzo wysokie, VI miejsce. W imprezie, rozegranej w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Szafrana, wzięło udział aż 21 ekip z zielonogórskich placówek oświatowych.

Zgodnie z tradycją, niegościnni okazali się gospodarze – drużyna UZ, po raz kolejny zwyciężając turniej. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych, a trzecie – organizator mistrzostw – Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego.

Naszej ekipie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

„Ekonomik” reprezentowali:

Monika Sąsiadek, Sławomir Kruszelnicki, Szymon Nużyński, Przemysław Świtek, Jarosław Wagner i Wojciech Wiśniewski

Mamy wicemistrza świata!

SONY DSCZ przyjemnością informujemy, że uczeń klasy III GL w Zespole Szkół Ekonomicznych – Rafał Gąszczak – wywalczył tytuł wicemistrza świata juniorów w kickboxingu w kat. 86 kg w formule full contact. Zawody odbywały się w Rimini we Włoszech w dniach 6-14.09.2014 r.

Jest to już kolejny międzynarodowy sukces Rafała, który w maju zdobył złoty medal na zawodach Pucharu Świata juniorów w Szeged na Węgrzech, w formule low kick.

Gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych walk na arenach sportowych Polski i świata.

gaszczak02

Rafał podczas walki

Witamy w nowym roku szkolnym!

SONY DSC

Wkrótce na naszej stronie – „Ekonomik na sportowo” – kolejne relacje z zawodów sportowych i fotogalerie życia sportowego szkoły oraz informacje przekazywane przez naszą komisję.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń, a jeszcze bardziej do aktywnego włączenia się w sportowy obszar działalności „Ekonomika”. Mamy nadzieję, że pomożecie nam w kontynuowaniu kształtowania sportowego wizerunku szkoły, która w ostatnich latach ponownie stała się jedną z wiodących prym w rywalizacji sportowej placówek oświatowych Zielonej Góry. Liczymy na objawienie kolejnych talentów na miarę Marty Iwuć i Doroty Mituty (na zdjęciu obok), dziewczyn reprezentujących szkołę w unihokeju, czy Mateusza Marciniaka, którzy zdobyli medale w mistrzostwach województwa lubuskiego.

Jednocześnie życzymy wszystkim uczniom powodzenia w nowym roku szkolnym, samych sukcesów – zarówno na niwie sportowej, jak i w pozostałych elementach życia szkolnego oraz osobistego.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego