Listopad 2013 archive

Ponadgimnazjalna liga siatkówki dziewcząt

foto1Drużyna siatkarek „Ekonomika”, pod opieką p. Moniki Sąsiadek, zakończyła eliminacje grupowe. Po drugim turnieju, rozegranym 26.11.2013 r., nasze dziewczęta uplasowały się na III miejscu w grupie A. Jest to efektem dwóch zwycięstw – z Liceum Plastycznym (2:0) i ZSiPKZ (2:0) oraz dwóch przegranych meczów- z LO VII (0:2) i ZSB (1:2).

W kolejnej fazie rozgrywek nasza reprezentacja zmierzy się 10.12.2013 z ekipą LO V. Mamy nadzieję, że nasze zawodniczki pokonają również tę przeszkodę. Kontynuuj czytanie

Ponadgimnazjalna liga siatkówki chłopców

foto16Reprezentacja siatkarzy z naszej szkoły, pod opieką p. Wojciecha Wiśniewskiego, zakończyła rozgrywki grupowe. Nasza drużyna jak do tej pory spisuje się bardzo dobrze – po dwóch turniejach (5 i 19 listopada) chłopcy z 3 zwycięstwami i 1 porażką zajęli II miejsce w grupie.

W 1. rundzie fazy play-off ‚Ekonomik’ będzie walczył z mocną ekipą z LO I. Mamy nadzieję, że nasi okażą się mocniejsi i awansują do kolejnej rundy. Kontynuuj czytanie

Mistrzostwa Zielonej Góry w unihokeju dziewcząt

unihokejDrużyna Ekonomika pod opieką p. Beaty Pacholskiej-Łukasik rozegrała 20 listopada 2013 roku mecze eliminacyjne w unihokeju dziewcząt. Ekonomik znalazł się w grupie C, gdzie zmierzył się z reprezentacją V LO i III LO. Pojedynki rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym” w trzech tercjach po 7 minut. Mecz z reprezentacją V LO zakończył się wynikiem 3:1 dla Ekonomika, a na listę strzelców wpisała się Katarzyna Gonczar-Balak, zdobywając 2 bramki i Marta Gałkiewicz zdobywając 1 bramkę. W pojedynku z drużyną III LO reprezentantki Ekonomika musiały stoczyć zacięty bój, by w końcu wynikiem remisowym 2:2 zapewnić sobie grę w finale. Stwarzane przez nas zespół sytuacje bramkowe dwukrotnie wykorzystała Daniela Guźniczak, umieszczając piłkę w bramce rywalek. Kontynuuj czytanie

Mistrzostwa Zielonej Góry w szachach

foto928 listopada 2013 r. młodzież Ekonomika po raz kolejny wystartowała w drużynowym turnieju szachowym o Mistrzostwo Zielonej Góry. Pod opieką nauczyciela p. Beaty Pacholskiej-Łukasik nasi uczniowie: Aleksandra Urbanowicz I F, Jakub Jedynak I F, Sebastian Laska IIA, Dawid Kaziów III A i Jan Pilicydis IC przystąpili do turnieju, w którym wystartowało 7 zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych. Grano systemem „każdy z każdym” w tempie gry-15minut dla zawodnika, a zespoły toczyły pojedynki między sobą jednocześnie na czterech szachownicach. Kontynuuj czytanie