Archiwum miesięczne: Listopad 2013

Ponadgimnazjalna liga siatkówki dziewcząt

foto1Drużyna siatkarek „Ekonomika”, pod opieką p. Moniki Sąsiadek, zakończyła eliminacje grupowe. Po drugim turnieju, rozegranym 26.11.2013 r., nasze dziewczęta uplasowały się na III miejscu w grupie A. Jest to efektem dwóch zwycięstw – z Liceum Plastycznym (2:0) i ZSiPKZ (2:0) oraz dwóch przegranych meczów- z LO VII (0:2) i ZSB (1:2).

W kolejnej fazie rozgrywek nasza reprezentacja zmierzy się 10.12.2013 z ekipą LO V. Mamy nadzieję, że nasze zawodniczki pokonają również tę przeszkodę. Czytaj wpis

Ponadgimnazjalna liga siatkówki chłopców

foto16Reprezentacja siatkarzy z naszej szkoły, pod opieką p. Wojciecha Wiśniewskiego, zakończyła rozgrywki grupowe. Nasza drużyna jak do tej pory spisuje się bardzo dobrze – po dwóch turniejach (5 i 19 listopada) chłopcy z 3 zwycięstwami i 1 porażką zajęli II miejsce w grupie.

W 1. rundzie fazy play-off ‚Ekonomik’ będzie walczył z mocną ekipą z LO I. Mamy nadzieję, że nasi okażą się mocniejsi i awansują do kolejnej rundy. Czytaj wpis

Mistrzostwa Zielonej Góry w unihokeju dziewcząt

unihokejDrużyna Ekonomika pod opieką p. Beaty Pacholskiej-Łukasik rozegrała 20 listopada 2013 roku mecze eliminacyjne w unihokeju dziewcząt. Ekonomik znalazł się w grupie C, gdzie zmierzył się z reprezentacją V LO i III LO. Pojedynki rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym” w trzech tercjach po 7 minut. Mecz z reprezentacją V LO zakończył się wynikiem 3:1 dla Ekonomika, a na listę strzelców wpisała się Katarzyna Gonczar-Balak, zdobywając 2 bramki i Marta Gałkiewicz zdobywając 1 bramkę. W pojedynku z drużyną III LO reprezentantki Ekonomika musiały stoczyć zacięty bój, by w końcu wynikiem remisowym 2:2 zapewnić sobie grę w finale. Stwarzane przez nas zespół sytuacje bramkowe dwukrotnie wykorzystała Daniela Guźniczak, umieszczając piłkę w bramce rywalek. Czytaj wpis

Mistrzostwa Zielonej Góry w szachach

foto928 listopada 2013 r. młodzież Ekonomika po raz kolejny wystartowała w drużynowym turnieju szachowym o Mistrzostwo Zielonej Góry. Pod opieką nauczyciela p. Beaty Pacholskiej-Łukasik nasi uczniowie: Aleksandra Urbanowicz I F, Jakub Jedynak I F, Sebastian Laska IIA, Dawid Kaziów III A i Jan Pilicydis IC przystąpili do turnieju, w którym wystartowało 7 zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych. Grano systemem „każdy z każdym” w tempie gry-15minut dla zawodnika, a zespoły toczyły pojedynki między sobą jednocześnie na czterech szachownicach. Czytaj wpis