Archiwum miesięczne: Styczeń 2014

I miejsce w mistrzostwach Zielonej Góry w unihokeju dziewcząt!

foto13Ogromną niespodziankę sprawiły 22 stycznia 2014 roku dziewczęta Zespołu Szkół Ekonomicznych w finałach Mistrzostw Miasta w unihokeju. Po raz pierwszy nasza reprezentacja stanęła na najwyższym stopniu podium wyprzedzając utytułowane zawodniczki VII LO, Zespołu Szkół Budowlanych i ILO. Na parkiecie hali sportowej na Chynowie zawodniczki Ekonomika pokonały w pierwszym spotkaniu wynikiem 3:1 zespół ILO (bramki zdobyły Marta Gałkiewicz – 1 i Katarzyna Ganczar-Balak – 2). W drugim spotkaniu z ZSB przy stanie 1:0 dla rywalek celnym strzałem popisała się Marta Gałkiewicz, ustalając końcowy wynik meczu na 1:1. Mecz Ekonomika z drużyną sportowej „Siódemki” miał wyłonić tegorocznego zwycięzcę. W pierwszej tercji meczu po celnym strzale Katarzyny Ganczar–Balak nasz zespół prowadził 1:0,w drugiej tercji VII LO wyszło na prowadzenie 2:1. O wyniku spotkania miało zadecydować ostatnie 7 minut trzeciej tercji. Czytaj wpis

Mistrzostwa miasta w piłce ręcznej dziewcząt

foto127 stycznia 2014 roku w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze rozegrano mecze eliminacyjne grupy A w piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentacja Ekonomika stoczyła pojedynki z zespołami V LO, IIILO i ILO. W pierwszym meczu nasze szczypiornistki pokonały drużynę III LO wynikiem 6:1. Wspaniała gra naszego zespołu w pierwszym spotkaniu rozbudziła nadzieję na awans do rozgrywek finałowych. Niestety, drugie spotkanie z drużyną V LO po bardzo wyrównanej i zaciętej walce zakończyło się zwycięstwem rywalek 2:0. Ostatecznie o awansie miał zadecydować mecz z drużyną I LO. Dziewczęta w 20-minutowym pojedynku włożyły wiele serca, zdrowia i energii ale nie udało im się pokonać I LO. Nasze rywalki grały bardzo agresywnie w obronie nie dopuszczając do oddania skutecznych rzutów. Ekonomik przegrał wynikiem 5:2 i nie awansował do dalszych rozgrywek. Czytaj wpis