Archiwum miesięczne: Wrzesień 2014

Mistrzostwa Zielonej Góry w biegach przełajowych

przelajeIndywidualne biegi przełajowe są, jak co roku, pierwszymi zawodami we współzawodnictwie sportowym szkół. 23 września 2014 r. na starcie przy ul. Sulechowskiej stanęło 50 dziewcząt i 64 chłopców z zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych. Nasi reprezentanci, pod opieką p. Marity Horbacz, uzyskali niezłe wyniki, zajmując wśród dziewcząt V miejsce, a chłopcy uplasowali się drużynowo na VI pozycji w gronie 11 placówek.

Indywidualnie najlepiej z naszych zawodników spisał się Mateusz Marciniak kl. II E (na zdjęciu obok), który finiszował na VIII miejscu. Najlepsza z dziewcząt – Weronika Szozda – zajęła 13 lokatę, a Aleksandra Borczuk była 15. Szczegółowe wyniki na stronie MOSiR-u.

Kolejne zawody lekkoatletyczne dopiero wiosną, mamy nadzieję, że „Ekonomik” zajmie w nich jeszcze wyższe miejsca.

Witamy w nowym roku szkolnym!

SONY DSC

Wkrótce na naszej stronie – „Ekonomik na sportowo” – kolejne relacje z zawodów sportowych i fotogalerie życia sportowego szkoły oraz informacje przekazywane przez naszą komisję.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń, a jeszcze bardziej do aktywnego włączenia się w sportowy obszar działalności „Ekonomika”. Mamy nadzieję, że pomożecie nam w kontynuowaniu kształtowania sportowego wizerunku szkoły, która w ostatnich latach ponownie stała się jedną z wiodących prym w rywalizacji sportowej placówek oświatowych Zielonej Góry. Liczymy na objawienie kolejnych talentów na miarę Marty Iwuć i Doroty Mituty (na zdjęciu obok), dziewczyn reprezentujących szkołę w unihokeju, czy Mateusza Marciniaka, którzy zdobyli medale w mistrzostwach województwa lubuskiego.

Jednocześnie życzymy wszystkim uczniom powodzenia w nowym roku szkolnym, samych sukcesów – zarówno na niwie sportowej, jak i w pozostałych elementach życia szkolnego oraz osobistego.