Archiwum miesięczne: Luty 2015

Mistrzostwa Zielonej Góry w piłce ręcznej chłopców

pilka_recznaW dniu 20.02.2015 r. w hali UZ przy ul. Szafrana rozegrane zostały eliminacje grupy B w Mistrzostwach Miasta w piłce ręcznej chłopców.

Nasza szkoła rywalizowała w nich z zespołami z LO III i Zespołu Szkół Budowlanych. Jak się okazało, grupa była bardzo mocna i niespotykanie wyrównana. Świadczą o tym wyniki meczów, rozgrywanych systemem „każdy z każdym” – wszystkie zakończyły się jednobramkową przewagą jednej z drużyn. Niestety, „Ekonomik” nie miał szczęścia i obydwa spotkania przegrał różnicą jednej bramki. Szkoda szczególnie meczu z LO III, z którym do przerwy prowadziliśmy różnicą 4 goli. Ostatecznie I miejsce i awans do finału miejskiego wywalczyła właśnie ekipa „Trójki„, a nasza drużyna zajęła III miejsce w grupie. Czytaj wpis

Mistrzostwa Zielonej Góry w szachach

szachy122 stycznia 2015 roku po raz kolejny miłośnicy królewskiej gry spotkali się w Zespole Szkół Ekologicznych by rywalizować o miano najlepszej drużyny w Mistrzostwach Zielonej Góry.

Pod opieką nauczyciela p. Beaty Pacholskiej-Łukasik nasi uczniowie przystąpili do turnieju szachowego, w którym wystartowało 8 zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna Ekonomika stoczyła wszystkie partie w trzyosobowym składzie: Weronika Szozda I a, Aleksandra Urbanowicz i Jakub Jedynak z II f, ponieważ na zawody nie stawił się czwarty zawodnik. Czytaj wpis

Mistrzostwa Zielonej Góry w piłce ręcznej dziewcząt

reczna_dz15 stycznia 2015 roku w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze zorganizowano eliminacje grupy A w piłce ręcznej dziewcząt. Szczypiornistki Ekonomika miały rozegrać dwa spotkania. Jedno z zespołem VII LO, drugie z zespołem LO IV. W turnieju zabrakło jednak drużyny z IV LO i zawodniczki Ekonomika stoczyły pojedynek tylko z VII LO. Dziewczętom w 20 minutowym meczu nie udało się pokonać sportowej „Siódemki”. Nasze rywalki grały bardzo agresywnie w obronie nie dopuszczając do oddania skutecznych rzutów. Ekonomik przegrał wynikiem 11:4 i nie awansował do dalszych rozgrywek. Czytaj wpis