I miejsce w mistrzostwach Zielonej Góry w unihokeju dziewcząt!

foto13Ogromną niespodziankę sprawiły 22 stycznia 2014 roku dziewczęta Zespołu Szkół Ekonomicznych w finałach Mistrzostw Miasta w unihokeju. Po raz pierwszy nasza reprezentacja stanęła na najwyższym stopniu podium wyprzedzając utytułowane zawodniczki VII LO, Zespołu Szkół Budowlanych i ILO. Na parkiecie hali sportowej na Chynowie zawodniczki Ekonomika pokonały w pierwszym spotkaniu wynikiem 3:1 zespół ILO (bramki zdobyły Marta Gałkiewicz – 1 i Katarzyna Ganczar-Balak – 2). W drugim spotkaniu z ZSB przy stanie 1:0 dla rywalek celnym strzałem popisała się Marta Gałkiewicz, ustalając końcowy wynik meczu na 1:1. Mecz Ekonomika z drużyną sportowej „Siódemki” miał wyłonić tegorocznego zwycięzcę. W pierwszej tercji meczu po celnym strzale Katarzyny Ganczar–Balak nasz zespół prowadził 1:0,w drugiej tercji VII LO wyszło na prowadzenie 2:1. O wyniku spotkania miało zadecydować ostatnie 7 minut trzeciej tercji. Błąd obrońców VIILO na polu bramkowym i podyktowany dla naszego zespołu rzut karny wykorzystała Kasia Ganczar-Balak doprowadzając do remisu. Bardzo dobra gra naszego zespołu w ataku i ogromna waleczność w obronie (Magdy Januszewskiej, Aleksandry Demaj, Pauliny Niesyn i debiutującej w roli bramkarki Aleksandry Karpiuk) doprowadziła do zwycięstwa. Bramkę na wagę złota zdobyła Marta Gałkiewicz. Mecz zakończył się wynikiem 3:2.
Zawodniczkom gratulujemy i życzymy sukcesów w zawodach rejonowych! Szczególne podziękowania należą się dziewczętom z ławki rezerwowych, które wspaniałym dopingiem wspierały walczące na boisku koleżanki.
Złote medalistki wystąpiły pod opieką p. Beaty Pacholskiej-Łukasik w składzie:

Aleksandra Demaj IIIA (kapitan), Magda Januszewska IIIA, Katarzyna Ganczar-Balak IC, Aleksandra Karpiuk IC, Marta Gałkiewicz IF, Paulina Kozieł IIIG, Patrycja Myczko IIIG, Martyna Szkudlarek IIF, Paulina Niesyn i Natalia Paszewicz z IA. W finale zabrakło Danieli Gużniczak i Klaudii Kamińskiej, które z powodu choroby nie mogły wystąpić w turnieju.