Zwycięstwo w zawodach Strong Man!

strong06W dniu 6.06.2014 r. na Placu Bohaterów w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Miasta Szkół Ponadgimnazjalnych w zawodach Strong Man. Była to już 11. edycja zawodów, organizowanych co rok przez nauczycieli ZSiPKZ. W tym roku zgłosiło się 5 ekip, w tym reprezentacja „Ekonomika”, chcąca nawiązać do znakomitych tradycji siłaczy z naszej szkoły, którzy wcześniej 2 razy wygrywali tę imprezę, a kilka razy stawali na podium. Konkurentami naszych chłopaków byli w tym roku przedstawiciele szkół: ZSZ PBO, ZSiPKZ, ZSEiS oraz „Elektryka” Nowa Sól.

Nasi zawodnicy – Mateusz Jasiński kl. IV F, Adam Vogt kl. III F i Łukasz Jasiński kl. I F – już w pierwszej konkurencji udowodnili, że będą się liczyć w walce o najlepsze lokaty. Trzymając na wyciągniętych rękach ciężar uzyskali czas 1 min. 32 sek., wyprzedzając kolejną ekipę aż o 10 sekund. W kolejnych odsłonach chłopcy radzili sobie równie dobrze, wygrywając gładko wyciskanie belki i przetaczanie opony. W przeciąganiu ciężarówki nasza drużyna uzyskała 2. czas i już przed ostatnią konkurencją zapewniła sobie tytuł mistrzowski.

Zwycięzcy otrzymali puchar i dyplom, a także nagrody od sponsorów (m.in. sklep Vitamin Shop i Pizzeria Da Grasso). Naszym siłaczom gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu za rok.