Mistrzostwa Zielonej Góry w piłce ręcznej chłopców

pilka_recznaW dniu 20.02.2015 r. w hali UZ przy ul. Szafrana rozegrane zostały eliminacje grupy B w Mistrzostwach Miasta w piłce ręcznej chłopców.

Nasza szkoła rywalizowała w nich z zespołami z LO III i Zespołu Szkół Budowlanych. Jak się okazało, grupa była bardzo mocna i niespotykanie wyrównana. Świadczą o tym wyniki meczów, rozgrywanych systemem „każdy z każdym” – wszystkie zakończyły się jednobramkową przewagą jednej z drużyn. Niestety, „Ekonomik” nie miał szczęścia i obydwa spotkania przegrał różnicą jednej bramki. Szkoda szczególnie meczu z LO III, z którym do przerwy prowadziliśmy różnicą 4 goli. Ostatecznie I miejsce i awans do finału miejskiego wywalczyła właśnie ekipa „Trójki„, a nasza drużyna zajęła III miejsce w grupie.

Naszą szkołę reprezentowali:

Rafał Jankowski, Dawid Kaczor, Karol Lisowski, Patryk Maćkowiak, Marcin Mazurkiewicz, Adrian Tarnowski, Norbert Wachowiak (wszyscy kl. III G) oraz Kacper Marszałek kl. III A.

Wyniki meczów:

LO III – ZSEk. 14:13

ZSB – LO III 15:16

ZSEk. – ZSB 15:16

Kolejność:

1. LO III – 4 pkt. bramki 30:28

2. Zespół Szkół Budowlanych – 2 pkt., bramki 31:31

3. Zespół Szkół Ekonomicznych – 0 pkt., bramki 28:30