Mistrzostwa Zielonej Góry w szachach

szachy122 stycznia 2015 roku po raz kolejny miłośnicy królewskiej gry spotkali się w Zespole Szkół Ekologicznych by rywalizować o miano najlepszej drużyny w Mistrzostwach Zielonej Góry.

Pod opieką nauczyciela p. Beaty Pacholskiej-Łukasik nasi uczniowie przystąpili do turnieju szachowego, w którym wystartowało 8 zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna Ekonomika stoczyła wszystkie partie w trzyosobowym składzie: Weronika Szozda I a, Aleksandra Urbanowicz i Jakub Jedynak z II f, ponieważ na zawody nie stawił się czwarty zawodnik. Według regulaminu w turnieju szachowym zespoły rozgrywają pojedynki między sobą jednocześnie na czterech szachownicach. Tak więc nieobecność naszego reprezentanta już na starcie zapewniała rywalom zwycięstwo na jednej szachownicy. Aby przyznano drużynie punkty potrzebne było równoczesne zwycięstwo na co najmniej trzech szachownicach, do remisu zwycięstwo na dwóch szachownicach.

Nasi zawodnicy odnieśli kilka indywidualnych zwycięstw ale nie udało im się zdobyć punktów w rywalizacji zespołowej. Za wytrwałość i wolę walki w 6-godzinnym turnieju należą im się słowa uznania i podziękowania.