II miejsce w mistrzostwach Zielonej Góry w piłce nożnej

noznaZnakomicie zaprezentowali się w mistrzostwach miasta w piłce nożnej chłopców reprezentanci naszej szkoły, występujący pod opieką p. Ewy Horobińskiej i p. Piotra Tchórzewskiego, zajmując w finale rozgrywek II miejsce! Jest to już czwarty medal w tych rozgrywkach w ciągu ostatnich 10 lat. Bardzo niewiele zabrakło do powtórzenia sukcesu z 2006 r., kiedy Zespół Szkół Ekonomicznych okazał się najlepszą szkołą w rozgrywkach piłkarskich chłopców.

Podczas eliminacji grupowych nasza drużyna wygrała z ZSEiS 3:2 i zremisowała z LO III 2:2. Dzięki temu z grupy wyszliśmy z pierwszego miejsca. Do półfinału, z drugiego miejsca, awansował również ZSEiS. W półfinale, po remisach 1:1 z LO VII i ZST, oraz zwycięstwie 5:2 z LO I, zajęliśmy II miejsce, dające awans do finałów miejskich. Z naszej grupy wyszedł też zwycięzca – drużyna LO VII. Z drugiego półfinału awansowały ekipy ZSB PBO oraz ZSEiS. W finałach, rozegranych 20 kwietnia 2016 r., drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Dzięki remisom z ZSEiS (0:0) i ZSB PBO (1:1) oraz wygranej z LO VII 7:3 (!) i zgromadzeniu 5 punktów, nasza reprezentacja uplasowała się tuż za zwycięzcą mistrzostw – LO VII. W ten sposób podczas całych rozgrywek ekipa „Ekonomika” została jedyną niepokonaną drużyną, osiągając niewątpliwy sukces, jakim jest zdobycie srebrnego medalu mistrzostw.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników!

Galeria zdjęć z zawodów na stronie MOSiR-u: http://mosir.zgora.pl/mosir/galeria.html?galAlbum=204#prettyPhoto