III miejsce w koszykówce dziewcząt

kosz_dzKoszykarki „Ekonomika” pod opieką p. Iwony Dobrzańskiej doskonale zaprezentowały się w Mistrzostwach Miasta w koszykówce dziewcząt, zajmując w finale rozgrywek III miejsce.

Już drugi raz reprezentantki naszej szkoły stanęły na podium, przypomnijmy, iż rok temu po zwycięstwie w półfinałach z LO I dziewczyny zdobyły srebro. W tym roku podczas eliminacji grupowych nasza drużyna wygrała z LO IV 38:19 i uległa LO III 33:27 i tym samym weszła do finału z drugiego miejsca.

Finały odbyły się 1 grudnia 2016 r. Drużyny rozegrały mecze „na krzyż” tj.: A1–B2 oraz A2–B1, następnie pokonane drużyny rozegrały mecz o 3 miejsce, natomiast zwycięzcy mecz o 1 miejsce. Ekonomik rozegrał pierwszy mecz z LOVII, ulegając 63:13, a następnie mecz o miejsce III z LO III. Wynik – 20:12 dla Ekonomika – zadecydował o podium i „brązie” dla naszych reprezentantek.

Gratulujemy sukcesu wszystkim zawodniczkom!

Ekonomik reprezentowały:

Agata Śmiałek (kapitan), Agnieszka Wójcik, Patrycja Korasiak, Aleksandra Urbanowicz, Ewa Pawełczak, Weronika Borek, Katarzyna Gontarczyk, Kamila Sołtysiak, Natalia Gac, Dominika Mróz, Daria Dulat, Maja Wadejsza.

Wszystkie wyniki rozgrywek na stronie MOSiR-u: http://mosir.zgora.pl/sport-szkolny/szko%C5%82y-ponadgimnazjalne/duplicate-of-duplicate-of-koszyk%C3%B3wka/duplicate-of-duplicate-of-duplicate-of-wyniki.html