„Ekonomik” na III miejscu w Zielonej Górze

kom_wfW środę, 26 czerwca 2013 r. w kawiarence MOSiR-u odbyło się uroczyste podsumowanie wyników współzawodnictwa sportowego szkół zielonogórskich. Uczestniczył w nim również zespół nauczycieli WF z ZSEk. Po podliczeniu punktów za wszystkie rozgrywane dyscypliny okazało się, że „Ekonomik” znalazł się na trzecim stopniu podium, wyprzedzony jedynie przez LO VII (co za niespodzianka ;)) oraz LO I. Jest to wynik zaangażowania naszych uczniów oraz nauczycieli wychowania fizycznego, a jego wymiernym efektem (oprócz pucharu i dyplomu) jest sprzęt sportowy, zakupiony za otrzymane w nagrodę środki finansowe.

Na tak wysoką lokatę naszej szkoły w tym roku miały wpływ m.in.:
I m. chłopców w unihokeju, II m. dziewcząt w tenisie stołowym, II m. dziewcząt w lekkiej atletyce, III m. chłopców w siatkówce, III m. chłopców w badmintonie

Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę, dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy sukcesów.

Końcowa klasyfikacja szkół ponadgimnzjalnych:
1. VII LO – 160 pkt.
2. I LO – 131 pkt.
3. ZSEkon. – 113 pkt.
4. IV LO – 112 pkt.
5. ZST – 109 pkt.
6. ZSB – 109 pkt.
7. III LO – 103 pkt.
8. V LO – 103 pkt.
9. ZSEiS – 89 pkt.
10. ZSIPKZ – 64 pkt.
11. II LO – 63 pkt.
12. ZSZ PBO – 35 pkt.
13. LPlast. 4 pkt.