Historia

skokOd początku swego istnienia Zespół Szkół Ekonomicznych posiadał duże osiągnięcia w zakresie rozwoju wychowania fizycznego i sportu, a w szkole działały różnorodne sekcje sportowe.
Największe sukcesy odnosiła LA. Szkoła dwukrotnie zdobyła Puchar Przeglądu Sportowego, a w 1968 r. wywalczyła wicemistrzostwo Polski w pięcioboju drużynowym.
Wiele uczennic osiągało wybitne wyniki indywidualnie. Bożena Zientarska była członkiem kadry olimpijskiej w biegu na 400m, wicemistrzynią Europy juniorek, wicemistrzynią Polski seniorek i współautorką rekordu Polski w sztafecie 4x400m. W reprezentacji kraju występowały też: Bożena Latkowska, Teresa Rogozińska i Teresa Huszcza.
Wysoki poziom reprezentowała sekcja koszykówki dziewcząt, zdobywając kilkakrotnie mistrzostwo województwa.

Do większych sukcesów sportowych w latach 70-tych, 80-tych i 90-tych należą:

  • III miejsce w województwie w koszykówce dziewcząt
  • III m. w województwie w siatkówce dziewcząt
  • I m. w województwie w biegach przełajowych – Dorota Magryś
  • IV m. w biegu na 800 m na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży – Grażyna Łaskowiec
  • V m. w Przełajowych Mistrzostwach Polski – Grażyna Łaskowiec
  • I m. w Mistrzostwach Województwa Szkół Rolniczych w siatkówce dziewcząt
  • II m. w Mistrzostwach Województwa Szkół Rolniczych w tenisie stołowym
  • IV m. (trzykrotnie) Danuty Brzeskiej na mistrzostwach Polski w biegach przełajowych
  • II i III m. w klasyfikacji ogólnej szkół ponadpodstawowych w Zielonej Górze
  • I, II, III m. w rozgrywkach miejskich w koszykówce, siatkówce, p. ręcznej, LA, t. stołowym

Sukcesy sportowe reprezentantów „Ekonomika” w XXI wieku:

  • Klasyfikacja szkół w Zielonej Górze – III m. (2005, 2006, 2013), IV m. (2014, 2016), II m. – dziewczęta (2003)
  • Tenis stołowy dziewcząt – Mistrzostwa Polski – III m. (2015), finał wojewódzki – I m. (2015), III m. (2014), V m. (2001), finał rejonowy – I m. (2014), IV m. (2003), finał miejski – I m. (2003, 2014, 2015), II m. (2006, 2007, 2013)
  • Badminton chłopców – finał miejski – III m. (2004, 2005, 2006, 2013)
  • Badminton dziewcząt – finał miejski – II m. (2005), III m. (2006, 2007)
  • Koszykówka dziewcząt – finał miejski – II m. (2016)
  • Piłka nożna dziewcząt – finał rejonowy – III m. (2004), finał miejski – I m. (2004, 2005), II m. (2003, 2007), III m. (2006)
  • Piłka nożna chłopców – finał miejski – I m. (2006), II m. (2012, 2016), III m. (2014)
  • Piłka ręczna dziewcząt – finał miejski – II m. (2006), III m. (2005)
  • Siatkówka dziewcząt – finał miejski – II m. (2004, 2010), III m. (2001, 2003, 2005, 2012)
  • Siatkówka chłopców – finał miejski – III m. (2013)
  • Unihokej dziewcząt – finał miejski – finał wojewódzki – III m. (2014), finał rejonowy – I m. (2014), finał miejski – I m. (2014), III m. (2003, 2004, 2015)
  • Unihokej chłopców – finał miejski – I m. (2013), II m. (2014),  III m. (2012)
  • LA – dziewczęta – finał wojewódzki – Alicja Chabiniak – III m. w skoku w dal (2005), finał miejski – sztafetowe biegi przełajowe II m. (2003, 2006), mistrzostwa kl. I – II m. (2003), III m. (2004), indywidualne mistrzostwa Zielonej Góry – junior – II m. (2004, 2013), III m. (2006, 2008, 2015, 2016), junior mł. – III m. (2004, 2014),
  • LA – chłopcy – finał wojewódzki – Jarosław Wyprzał – I m. w skoku o tyczce (2005), Filip Baranowski – I m. w biegu na 2000m (2008), III m. w biegach przełajowych (2009), Rafał Marzec – III m. w pchnięciu kulą (2008), Mateusz Marciniak – trójskok – II m. (2014), III m. (2015), skok w dal – II m. (2016), III m. (2014, 2015), Mateusz Zalas – skok wzwyż – II m. (2016), Patryk Michalski – 110m ppł – II m. (2016); finał miejski – sztafetowe biegi przełajowe – II m. (2004), III m. (2003), indywidualne biegi przełajowe – II m. (2008), III m. (2009, 2011), indywidualne mistrzostwa Zielonej Góry – junior – I m. (2004), III m. (2009), junior mł. – II m. (2008), mistrzostwa klas I – III m. (2006)
  • Strongman – I m. (2008, 2014), II m. (2009), III m. (2009, 2010)
  • Konkurs „Na olimpijskim szlaku” – finał wojewódzki – II m. (2003), III m. (2004, 2005)